Zvanična internet prezentacija Opštine Vladičin Han  |  Ćirilica  |  Latinica  |  English  
img1
 
VLADIČIN HAN

Lista novosti   Slike  Verzija za štampu

Četvrtak, 25. Juni 2026.

U Vladičinom Hanu svečano otvorena manifestacija „Vidovdanski dani 2026“


VLADIČIN HAN -U Centru za kulturu u Vladičinom Hanu večeras je svečano otvorena tradicionalna kulturno-duhovna manifestacija „Vidovdanski dani 2026“. Tom prilikom priređen je bogat program koji spaja duhovnu baštinu, umetničko stvaralaštvo mladih i muzičku umetnost.

U holu Centra za kulturu posetioci su imali priliku da pogledaju izložbu relikvija Eparhije vranjske. O ovoj vrednoj postavci starina, ikona i knjiga velike duhovne vrednosti govorio je protojerej-stavrofor Nebojša Stojadinović, arhijerejski namesnik pčinjski.

Takođe, prof. dr Sunčica Denić, profesorka Učiteljskog fakulteta u penziji, predstavila je knjigu „Šematizam“ i govorila o njenom značaju.

Jedan od centralnih događaja večeri bila je dodela nagrada pobednicima Vidovdanskog literarnog i likovnog konkursa. Najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola priznanja su svečano uručili predsednik opštine Vladičin Han Goran Mladenović i NJegovo Visokopreosveštenstvo Arhiepiskop i Mitropolit vranjski gospodin Pahomije.

Publika je, takođe uživala u izvođenju hora Osnovne škole „Sveti Sava“ pod vođstvom profesora Milana Simonovića, kao i u nastupima Dušana Stankovića i Milice Stanković, koje je na klaviru pratila profesorka muzičke kulture Neda Stamenković. Poseban pečat večeri dali su učenici Gimnazije „Jovan Skerlić“, koji su govorili kazivanje Svetog Vladike Nikolaja.



ShareViberWhatsApp

 
  Opština Vladičin Han  |  Sva prava zadržana  |  Uslovi korišćenja  |  Mapa sajta  |  Autor: Agencija MI  |  Poseta: 12.199.653